ADEGZAJ
(Karışık bitki maskesi)

265.00

İçindekiler: Karabaş, Kekik, Fesleğen, Karanfil, Aynısefa, Sarısabır. Net 180 gr. ± 3 gr.

Kullanım: Günde iki defa ağrıyan ve kaşınan bölgelere sürülüp, bir saat kadar bekletilmesi gerekir.

Saklama koşulları ve uyarılar: Hamile ve emziren bayanların kullanması tavsiye edilmez. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz. Emniyet bandı  yırtılmış ürünleri satın almayınız. ŞİFAVİ

SİPARİŞİNİZLE İLGİLİ HER TÜRLÜ SORULARINIZ İÇİN;

MÜŞTERİ TEMSİLCİLİĞİ    0850 802 91 68

Açıklama

Egzama, kişinin derisinin dış bölgesinde oluşan kronik iltihaba denmektedir. Genellikle bebeklerde ve genç yaştaki bireylerde daha sık görülmektedir. Hastalık, derinin üzerinde kızarıklık oluşmasına ve bu kızarıklar da kaşıntı hissi oluşmasına sebep olmaktadır. Kişi, egzamanın olduğu bölgeleri kaşıdıkça durum daha da kötüye gidecektir. Fakat tahmin edilenin aksine rahatsızlık bulaşıcı değildir. Birçok birey, egzama hastalarından uzak durmaya çalışsa da bu hastalık herhangi bir temas veya hava yolu ile bulaşan virütik bir hastalık değildir. Egzama daha çok kişinin cildinin kuruyan bölgelerinde meydana gelmektedir. Aynı zamanda sürekli kullanım halinde olan ellerimiz egzama riskini en yoğun düzeyde taşıyan bölgelerimizdendir. Egzamanın ciltteki etkileri; kızarıklık, kaşıntı, deride kuruma, deride kalınlaşma ve derinin pul pul dökülmesi şeklindedir.

Akne veya sivilce, genelde ergenlik döneminde, çoğunlukla alın ve yanak bölgesinde ortaya çıkan küçük kırmızı şişkinliklere denir. Çoğu akne vakasının en büyük tetikleyicisi, hormonlarda yaşanan dalgalanmadır. Yağ bezlerini uyararak ciltteki gözeneklerin tıkanmasına yol açan fazla sebum üretilmesini tetikleyen hormonlar, sivilcelerin ortaya çıkmasının başlıca sebebidir. Tıkanan gözeneklerde bakteriler yuvalanır, büyür ve minik enfeksiyonlara dönüşerek aknelerin ortaya çıkmasına neden olur.
Güneş yanığı ise, cildin güneş ışığından veya güneş lambası gibi yapay kaynaklardan gelen ultraviyole ışığa çok fazla maruz kalmasından dolayı geçici olarak iltihaplanmasına verilen isimdir. Fazla ışığa maruz kalan deri önce en dış tabakasını kalınlaştırarak ışığın tesirinden kendini korumaya çalışır. Hemen ardından deriye rengini veren bir pigment olan Melanin yapımını arttırır. Derinin rengi bu pigmentin artmasından dolayı koyulaşır. Işığa maruz kalma daha da uzarsa 1-24 saat içinde rahatsızlık belirtileri kendini göstermeye başlar. Belirtiler hafif bir kırmızılıktan derinin balonlaşmasına kadar değişir.

Ürünümüz, egzama, sivilce, güneş yanığı vb gibi rahatsızlıkları gidermek üzere üretilmiştir. Kısa zamanda etkisini gösterir ve rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olur. Adegza çayı ile birlikte kullanıldığında daha etkili olup, cildi gerginleştirir, sarkmaları engeller.

 

Değerlendirmeler

  1. Habibe Gül

    Mevcut sivilce lekelerini siler mi, sivilce oluşumunu engeller mi?

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.