9% Off

ADEPİ
Karışık bitki çayı
(epilepsi, sara)

430.00

İçindekiler: Adaçayı, Papatya, Kantaron, Karabaş Otu, Ökse Otu, Oğul Otu, Mercanköşk. Net 90 gr. ± 2 gr.

Kullanım: Midesinde rahatsızlık olmayanların sabah, akşam yemeklerden 30 dk. önce; midesinde rahatsızlık olanların ise, yemeklerden 2 saat sonra içmeleri tavsiye edilir. Bir su bardağı kaynar suya bir tatlı kaşığı karışım çay ekleyip 20 dk. demlendikten sonra süzüp içiniz. İsteğe göre  bal, pekmez, şeker  ile tatlandırılabilir.

Ürün kullanılırken, gün içerisinde ayrıca mısır, bezelye, semizotu, havuç, ceviz, yumurta, ev yoğurdu tüketilirse daha çabuk sonuç almak mümkün olur.

Saklama koşulları ve uyarılar: Hamile ve emziren bayanların kullanması tavsiye edilmez. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz. Emniyet bandı  yırtılmış ürünleri satın almayınız. ŞİFAVİ

SİPARİŞİNİZLE İLGİLİ HER TÜRLÜ SORULARINIZ İÇİN;

MÜŞTERİ TEMSİLCİLİĞİ    0850 802 91 68

Açıklama

Epilepsi” ya da halk arasındaki ismiyle “sara”, beyin içinde bulunan sinir hücrelerinin olağan dışı bir elektro-kimyasal boşalma yapması sonucu ortaya çıkan nörolojik bozukluktur. Beynin normal faaliyetlerini sürdürmesini sağlayan elektriğin, aşırı ve kontrolsüz yayılımı sonucu oluşur. Doğum sırasında ya da daha sonra herhangi bir nedenle beyin hasarı yaşayan kişilerde gelişir. Sıklıkla, geçici bilinç kaybına neden olur. Nöbetler şeklinde kendini gösteren rahatsızlıkta, epilepsi nöbetleri farklı şekillerde ortaya çıkar. Bazı nöbetlerden önce korku hissi gibi olağan dışı algılamalar ortaya çıkarken, bazı nöbetlerde kişinin ağzı köpürebilir veya yere düşebilir. Bu da kemik kırılması dahil bazı fiziksel yaralanmalara sebep olabilir. Çoğu nöbet 30 saniye-2 dakika arasında sürer.

Epilepsi rahatsızlığının nedenleri; beyin zarlarında iltihap ve beyinde tümör oluşumu, hamilelikte bebeğin bir nedenden dolayı oksijensiz kalması, trafik kazası sonucunda yaşanan travmalar, ateşli havale geçirme, doğuştan gelen genetik bozukluklar, hamilelik döneminde annenin alkol-sigara- uyuşturucu ve ilaç kullanması, B6 vitamini eksikliği olarak düşünülmektedir.

Epilepsinin belirtileri ise; bilinç kaybı, titreyerek bayılma ve düşme, hayal görme, haraketlerde kontrolsüzlük, korkma ve idrar kaçırma, aşırı uyku hali, nefes yitimi ve birden morarma olarak sıralanabilir.

Ürünümüz epilepsi rahatsızlıklarını gidermek üzere üretilmiştir. Kısa sürede rahatsızlıkların  azalmasına, iki ay ve daha uzun süreli kullanımda ise kalıcı iyileşmeye yardımcı olur.

 

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

ADEPİ
Karışık bitki çayı
(epilepsi, sara)
” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir