10% Off

APANAT
Karışık bitki macunu
(Panik atak, anksiyete)

420.00

İçindekiler: Rezene, Papatya, Melisa, Besbase, Ginkgo Biloba, Çarkıfelek, Fesleğen, Keçiboynuzu Pekmezi. Net 210 gr. ± 5 gr.

Kullanım: Midesinde rahatsızlık olmayanların akşam yemeklerden 30 dk önce; midesinde rahatsızlık olanların ise yemeklerden iki saat sonra bir çay kaşığı macunu su ile yutmaları tavsiye edilir.

Saklama koşulları ve uyarılar: Hamile ve emziren bayanların kullanması tavsiye edilmez. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz. Emniyet bandı yırtılmış ürünleri satın almayınız. ŞİFAVİ

SİPARİŞİNİZLE İLGİLİ HER TÜRLÜ SORULARINIZ İÇİN;

MÜŞTERİ TEMSİLCİLİĞİ    0850 802 91 68

Kategoriler: ,

Açıklama

Panik atak, panik bozukluk rahatsızlığından dolayı vücutta gelişen kimyasal değişimlerin sonucunda oluşan ve ara ara tekrarlayan korku nöbetleridir. Panik atak tek başına bir hastalık değildir. Panik bozukluğu hastalığının bir kriteridir.Panik atağın en temel özelliği beklenmedik bir anda ortaya çıkmasıdır. Panik Atağı, birdenbire başlayarak giderek şiddetlenir ve 10 dakika içinde şiddeti en yoğun düzeye çıkar. Çoğu zaman 10-30 dakika (seyrek olarak da 1 saate kadar) devam ettikten sonra kendiliğinden geçer. Panik atağın en büyük tetikleyicisi strestir. Sinirsel durumlar ve depresyon, uyarıcı madde kullanma ve bu maddelerin bir anda bırakılması da panik atağı tetiklemektedir.

Panik atakta yoğun korku ve huzursuzluk duygusu ile birlikte çarpıntı, nefes darlığı ya da boğuluyor gibi olma, göğüs ağrısı-göğüste sıkıntı hissi, terleme, titreme ya da sarsılma, bulantı-karın ağrısı, baş dönmesi,sersemlik hissi, düşecekmiş ya da bayılacakmış gibi olma, aklını ya da kontrolünü yitirme korkusu, uyuşma ya da karıncalanma duyumları, üşüme, ürperme, ateş basması, ölüm korkusu gibi belirtiler mevcuttur. Panik atak diyebilmek için bu belirtilerin en az 4 tanesi ya da daha fazlası bulunması gereklidir. Dörtten daha az belirtiler görülüyorsa kısıtlı panik atağı tanımı kullanılır.

Panik Bozukluğu rahatsızlığı ise; tekrarlayıcı beklenmedik panik atakları ile ataklar arasındaki zamanlarda başka panik ataklarının daha olacağına ilişkin sürekli bir kaygı duyma, panik ataklarının “kalp krizi geçirip ölme”, “kontrolünü yitirip çıldırma” ya da “felç geçirme” gibi kötü sonuçlara yol açabileceği inancıyla sürekli üzüntü duyma ya da ataklara ve olası kötü sonuçlarına karşı önlem olarak (işe gitmeme, spor, ev işi yapmama, bazı yiyecek ya da içecekleri yeyip içmeme, yanında ilaç, su, alkol, çeşitli yiyecekler taşıma gibi) bazı davranış değişikliklerinin görüldüğü ruhsal bir rahatsızlıktır.

Toplumda yüzde 3-4 oranında görülen panik bozukluk genellikle 20-35 yaş arasında başlamaktadır. Panik atakların sık yaşanmasıyla oluşan panik bozukluk, beynimizdeki sinir hücrelerinden salgılanan bazı kimyasalların (serotonin, noradrenalin gibi) anormal çalışmasından oluşmaktadır. Hastalarda bir süre sonra panik atağın geleceğini sandıkları asansör, kalabalık yerler, dar sokaklar vb yerlere gidememe gibi sorunlar yani agorafobi de oluşmaktadır.

Ürünümüz, panik atak rahatsızlıklarında kullanılmak üzere üretilmiştir. Ruhsal rahatsızlıklar,anksiyete, sinir bozukluğu, depresyon, kötümserlik, mutlu olamama ve özellikle bu sebeplerle tetiklenen panik atak rahatsızlıklarında etkilidir. Kısa süreli kullanımda rahatlamaya, uzun süreli kullanımlarda panik atağın ortadan kalkmasına yardımcı olur.

 

 

 

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

APANAT
Karışık bitki macunu
(Panik atak, anksiyete)
” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir