10% Off

ANODÜ
Karışık bitki çayı
(Tiroid nodülü)

410.00

İçindekiler: Ceviz Yaprağı, Dereotu, Kurtayağı, Oğul Otu, Hatmi, Yulaf Samanı, Meyan Kökü. Net 90 gr. ± 2 gr.

Kullanım: Bir su bardağı kaynar suya bir tatlı kaşığı karışım çay ekleyip 20 dk demlendikten sonra süzüp içiniz. Midesinde rahatsızlık olmayanların sabah, akşam yemeklerden 30dk önce; midesinde rahatsızlık olanların ise yemeklerden 2 saat sonra içmeleri tavsiye edilir. İsteğe göre bal, pekmez, şeker ile tatlandırılabilir.

Ürün kullanılırken, gün içerisinde ayrıca iki üç dilim ayva tüketilirse daha çabuk sonuç almak mümkün olur.

Saklama koşulları ve uyarılar: Hamile ve emziren bayanların kullanması tavsiye edilmez. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz. Emniyet bandı yırtılmış ürünleri satın almayınız. ŞİFAVİ

SİPARİŞİNİZLE İLGİLİ HER TÜRLÜ SORULARINIZ İÇİN;

MÜŞTERİ TEMSİLCİLİĞİ    0850 802 91 68

 

Açıklama

Tiroid nodülü, tiroid dokusu içinde oluşan farklı yapıda ve değişik büyüklüklerde olabilen anormal yumrular veya kitlelerdir. Tiroid nodülleri tek ya da çok sayıda olabilmekle birlikte solid yapıda (katı), kistik yapıda (içi sıvı dolu) ya da karışık yapıda da olabilmektedirler. Bunların büyük kısmı zararsız ve iyi huyludur. Nodüller genellikle çıplak gözle görülebildikleri 2 cm çapa ulaşıncaya kadar fark edilmezler. Yüzde 5-10 oranında ise kanser riski taşırlar.

Tiroid nodülleri tek başına bir sorun olabileceği gibi, başka hastalıklara bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Tiroid bezinde bir yumru bulunması tiroit nödülüne; tiroit bezinin hem iri hem de nodüllü olması nödüler guatra, tiroit bezinin hem iri olması hem de birden çok yumru bulundurması ise multi nodüler guatra işaret eder. İçme suyu ve toprakta iyot azlığı hastalığın bu kadar sık görülmesinde önemli bir etkendir. Bu nedenle beslenmesinde iyot azlığı olan toplumlarda, tiroid nodülleri sık görülür. Kadınlarda ve radyasyona maruz kalmış kişilerde de nodül riski fazladır. İyot eksikliği yanı sıra tiroid bezinde   kanserli olmayan iyi huylu büyümeler, kistler ve Hashimoto hastalığı gibi tiroid bezinin iltihaplı hastalıkları da nodüllere yol açabilir.

Tiroid nodüllerinin belirtileri; boyunda dolgunluk ve şişkinlik, boyunda ağrı ve rahatsızlık hissi, ses kısıklığı ya da çatallanması ve nefes almada ya da yutmada güçlüklerdir. Nodüllerin taşıdığı riskler ise kanserleşme, otonom (başına buyruk) çalışarak aşırı hormon üretimi ile hipertiroidiye yol açma ve iri olanlarının nefes borusuna baskı yapması olarak sıralanabilir.

Anodü, tiroid nodüllerini gidermek üzere üretilmiştir. Son derece etkili olup, kısa zamanda etkisini gösterir, iki ay ve daha uzun süreli kullanımlarda nodülleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

YANINDA, TİROİD HORMONU ÜRETİMİNİN AZ OLDUĞU DURUMLAR İÇİN ATROD İSİMLİ ÜRÜNÜMÜZ, TİROİD HORMONU ÜRETİMİNİN FAZLA OLDUĞU DURUMLARDA AGRAVE isimli ürünümüz ve TİROİD BEZİ BÜYÜMESİ (GUATR)  İÇİN AGATRE İSİMLİ ÜRÜNÜMÜZ tavsiye edilir.

 

 

 

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

ANODÜ
Karışık bitki çayı
(Tiroid nodülü)
” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir